Ergobag a praní

Jednoduchá údržba?

Aneb..i značně používaný batoh může vypadat stále jako nový! Materiály našich školních tašek odpuzují venkovní špínu, co se ale stane, když jste před několika dny „zapomněli“ na dně batohu banán nebo rajče? Ups ! I když jste opatrní, může se to přihodit každému z nás. Řešení máme vždycky.

Otázkou je, jak batoh šetrně ale důkladně vyčistit?

Pokud se jedná o lokální malé znečistění, bez obav můžete použít teplou vodu max. 30 ° C. Pojem „ruční praní“ vezměte doslovně a znečištěná místa batohu vyčistěte v hlubokém umyvadle, vaně nebo pod sprchou. Pomocí houby nebo starého kartáčku na zuby a jemného čisticího prostředku dosáhnete rychlého výsledku. Dále můžete použít čisticí prostředek na nádobí, žlučové nebo neutrální mýdlo. Pokud znečištění trvá, ideální je batoh namočit do vany a nechat alespoň přes noc odmočit. To usnadní pozdější odstranění velmi odolných skvrn. V případě, že batoh je po několika sezónách celkově špinavý a rádi byste mu dopřáli opět čerstvý vzhled, dá se prát i v pračce. Postupujeme následujícím způsobem: Zadní část batohu rozlepte ( jako když chcete nastavit velikost zad), oddělte bederní pás a vysuňte ze zádového prostoru kovovou vidlici. Obojí nechte bokem. Pak vložte batoh do pračky a zvolte program s teplotou maximálně do 30 ° C. Vyberte nejšetrnější ekologický prostředek, bez rozpouštědel, chlóru a dalších chemických roztoků a žádnou aviváž! A pak zbývá už jen usušit.

Jak na to?

Jestliže je doma místo nad vanou, pak je to perfektní. Jinak jej zavěste kamkoliv, kde je dostatek místa a vzduchu a kde může samovolně odkapávat. Vyvarujte jej náporu tepla z topení, přímého slunce či sušičky. Následně produkt opět naimpregnujte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *