FAIR WEAR FOUNDATION

Partnerství pro etičtější oděvní průmysl

Aneb..existuje lepší a spravedlivější způsob výroby oděvů.

Abychom umožnili dobré pracovní podmínky v našich výrobních zařízeních, jsme členem FAIR WEAR FOUNDATION (FWF).

Fair Wear Foundation je nizozemská nezisková organizace, která si klade za cíl zlepšit pracovní podmínky v šicím textilním průmyslu po celém světě. Zaměřuje se na výrobu oděvů, konkrétně na procesy šití a stříhání – nejnáročnější součásti dodavatelského řetězce. Posláním FWF je vidět svět, kde oděvní průmysl podporuje pracovníky při realizaci jejich práv na bezpečné, důstojné a řádně placené zaměstnání, zdravé pracovní podmínky. Díky FWF tak můžeme efektivněji plnit naši společenskou odpovědnost.

Jak to chodí v praxi?  

FWF k nám chodí jednou ročně na tzv. „ Kontrolu výkonu značky “ a prověřuje, jak si vedeme v našich šicích společnostech. FWF například hodnotí, jak můžeme platit životní minimum? Jak zajistíme dobré sociální podmínky v dodavatelském řetězci? Jak můžeme podpořit naše dodavatele, aby se vyhnuli přesčasům? …

FWF nese přesvědčení, že pro každou nespravedlnost na pracovišti existuje řešení. Nachází mnoho cest, které fungují nejlépe, když jsou kombinována. Toto smýšlení se ve velké míře shoduje s naším chápáním společenské odpovědnosti, kterou díky členství dokážeme vyzdvihnout na vyšší úroveň.

 Od roku 2019 držíme status Fair Wear Leader, a tak zůstáváme jednou z mála společností, které získaly nejlepší možný status organizace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *