„Grüner Knopf“ – Státní pečeť pro udržitelné textilie

…Aneb máme novou licenci!

Zelené tlačítko je nové státní označení, které před rokem iniciovalo Spolkové ministerstvo pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. V konečném důsledku by to mělo spojovat všechny existující štítky, které se zabývají tématem udržitelnosti, a spotřebitelům tak trochu usnadnit „džungle štítků“. To znamená, že pokud je produkt oceněn Zeleným tlačítkem, pak si spotřebitel může být jistý, že společnost, která za ním stojí, se snaží zvládnout všechny ekologické a sociální výzvy a neustále se snaží zlepšovat.

Proč jsme se rozhodli pracovat se Zeleným tlačítkem?

Téma udržitelnosti bylo pro Ergobag od začátku velmi důležité. Snažíme se v tomto směru realizovat hodně: Jsme členem Fair Wear Foundation, používáme látky od partnerů systému Bluesign® i látky z recyklovaných PET lahví. Při všech těchto opatřeních a oceněních zákazník rychle ztrácí přehled. „Grüner Knopf“je dokáže sdružovat a kromě našich dalších značek vzdělávat zákazníky a usnadňovat tak rozhodování o udržitelném nákupu.

Jak funguje licencování zeleného tlačítka?

Aby člověk pečeť získal, musí projít náročným ověřovacím procesem. Za tímto účelem k nám přišli nezávislí auditoři a prověřili kritéria společnosti a produktů. To je celkem 20 specifických kritérií společnosti, např. jak se vypořádáváme s určitými riziky v našich výrobních zemích nebo jak objednáváme naše produkty u kterých výrobců.

Produkty musí stále splňovat určitá kritéria:

1) Je nezbytné doložit, že jsou vyráběny ve firmách, kde Fair Wear Foundation pečlivě kontroluje pracovní podmínky.
2) Je velmi důležité, aby naše produkty byly vyráběny udržitelným způsobem i z ekologického hlediska. Abychom to zajistili, spolupracujeme s Bluesign®.

Po rozsáhlém testovacím procesu se nám podařilo stát se partnerem „Grüner Knopf“.

Které produkty ergobagů získaly pečeť?

V aktuální kolekci se nám již podařilo certifikovat 2 ergobagy easy blue.
Školní batoh Ergobag prime ECO pink
Školní batoh Ergobag prime ECO blue

V připravované kolekci, která bude k dispozici letos na podzim, budou certifikovány všechny ergobagy easy, mini a některé naše školní tašky.

Jaké jsou další kroky ve spolupráci?

Myslíme si, že je skvělé, že Green Button funguje už rok! Je velmi vítáno, že stát poskytuje pobídky, aby byl textilní průmysl udržitelnější. V budoucnu bychom rádi naši spolupráci s „Grüner Knopf“ rozšířili a viděli to jako další důležitou součást naší strategie udržitelnosti značky Ergobag.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *